Práce sa začínajú premeraním objektu a vynesením stavebnej výšky 0 cm (finálnej podlahy) vo všetkých miestnostiach aby bola zabezpečená po realizácii nielen vodorovnosť podláh jednotlivých izieb ale aj prechody z izieb na chodby, napojenia ku schodom, atď. Následne sa okolo všetkých stien osadí 2 cm polystyrén, ktorý zabezpečí priestor pre rozťažnosť finálneho poteru voči stenám pri tepelných zmenách. Až potom sa začína so samotnou realizáciou poterov.
Na realizáciu je potrebné zabezpečiť:
– napojenie na vodu a na elektriku 360V s ističom 25A triedy C
– cement, štrk frakcie 0,4 cm, polystyrén 2 cm hrúbky a pri realizácii poterov na podlahové kúrenia aj plastifikátor (vieme pre Vás tieto suroviny bez problémov zabezpečiť).
Denne je možné zrealizovať 150 – 200 m2 poterov.
Už desaťročia overená kvalita a tvrdosť betónu zaručuje ich 99% spolahlivosť. Betónové potery sa zväčša aplikujú pomocou čerpadla na zavlhnuté zmesi Brinkmann alebo Putzmeister, ktoré tieto potery dopravujú na miesto určenia.
Betónové potery sa finálne hladia ručne alebo strojovou hladičkou. V okolitých štátoch je strojové hladenie betónových poterov veľmi osvedčené.
Do betónových poterov sa pri aplikácii na podlahové vykurovanie pridávajú plastifikačné prísady. Tieto prísady vytláčajú z betónových poterov vzduchové póry, ktoré by zabránili rýchlemu ohrevu betónovej platne. Betónový poter sa rýchlejšie prehrevia ako bez prísad. Zväčša tieto plastifikačné prísady do betónový poterov aj zvyšujú ich pevnosť a priľahlosť k podkladu.
Ďalšia osvedčená prísada do betónových poterov sú polypropylénové vlákna. Tie vlákna zabraňujú tvorbe mikrotrhliniek v betónových poteroch. Osvedčili sa aj ako náhrada sieťov KARI v betónových poteroch.