Časté otázky

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Najpopulárnejšia otázka

TU JE ZOZNAM ČASTO KLADENÝCH OTÁZOK NAŠICH ZÁKAZNÍKOV

Sadrové omietky si nemôžem dovoliť, lebo sú drahé

Ak zohľadníme všetky faktory, tak sadrové omietky sú najlacnejším riešením pre Vaše steny. Jednou vrstvou, a to na všetky podklady okrem dreva, dosiahneme požadovaný povrch. Ak si porovnáme cenu za vápenno-cementové omietky a následné stierkovanie, už sme cenou prekročili sadrové omietky a kvalitou sme na tom horšie.

 

Podobne sme na tom pri použití lepidla, sieťky a stierky alebo štukovej omietky. Ak spočítame materiál a prácu, určite nás to vyjde o niečo drahšie ako sadrová omietka. Kvalitou sa vôbec nepribližujeme omietke, ktorá má nejaké kvalitatívne vlastnosti. Skôr sme dosiahli škrupiny, ktoré sa po čase môžu oddeľovať. Takáto omietka nedýcha a ani nemá dobré tepelné vlastnosti.

Je ešte niečo lepšie ako sadrová omietka?
Čo robiť po omietnutí domu?
Ako sa dajú opraviť sadrové omietky?
Praskajú mi spoje medzi omietkou a sadrokartónom.
Aké sú vhodné farby na sadrové omietky?

Sadrová omietka je vhodná aj pre benátsky štuk, pokiaľ je povrch hladký. Penetrujeme pri prvom maľovaní alebo pri použití plastickej stierky. V kuchyni alebo kúpeľni použijeme farby odolné voči vodným parám.

Na dosiahnutie čo najhladšieho povrchu použijeme techniku nanášania farby pod tlakom, ale bez vzduchu.

Kedy sa dajú realizovať strojové omietky?

Stavba musí byť riadne zabezpečená proti vstupu neoprávnených osôb.

Môžeme dať sadrovú omietku aj do kúpeľne a WC?
Áno! V poslednom čase je veľmi moderné používať obklad vyslovene len na tých miestach, kde je to nevyhnutné (v oblasti vane, sprchového kúta, umývadla, alebo toalety). Ostatné steny môžu byť bez obkladu, tým pádom nám omietka  lepšie reguluje klímu či v kúpeľni, alebo vo WC. Pri omietaní týchto priestorov je vhodné použiť vodiace lišty, čím dosiahneme stopercentne vodorovný povrch a tým uľahčíme ďalšie práce a spotrebu materiálu. Povrch omietky, kde ma byť obklad, negletujeme ani nestierkujeme. Pred lepením obkladu je nutná penetrácia, v sprchových kútoch je potrebné použiť špeciálne prípravky proti presiakavosti. Použitím sadrovej omietky bude Vaša kúpeľňa vždy svieža!
Prečo sadrové omietky a nie sieťka, lepidlo a štuková alebo stierkovaná omietka?

Treba si uvedomiť, že pri spôsobe používania sieťky máme niekoľko pracovných úkonov a to penetrácia, lepidlo, sieťka, lepidlo, penetrácia a štuková tenkovrstvá omietka alebo stierka. Tento postup je predražený a navyše nám uzatvára prievzdušnosť stien, omietka nemá žiadne vlastnosti a vytvorili sme škrupinovitú omietku, lepidlom sme uzatvorili prievzdušnosť muriva a jeho úplné vysušenie, čím sme znížili jeho tepelno-izolačné vlastnosti, pre ktoré sme si vybrali daný materiál.
Sadrové omietky majú rovnaký difúzny odpor ako pórobetón, takže nezabraňujú vysychaniu; v prvom zimnom období vykúrite dom tak, aby v ďalších spĺňal stopercentnú funkčnosť. Pokiaľ použijete lepidlo, trvá pár rokov, kým Vám vyschnú steny a tým pádom je vyššia spotreba energie vo vykurovaní. V opačnom prípade použijeme iba penetračný náter, sieťku použijeme iba pri presieťkovaní prechodu dvoch rozdielnych materiálov a nepreviazaných rohoch.
Omietku nanášame v jednej vrstve a to pri hrúbke okolo 1 cm. Takýmto spôsobom nám stena viac dýcha, omietka hrá rolu veäčšieho izolantu a jednak má aj akustické a protipožiarne vlastnosti. Tým, že sme vynechali veľa pracovných úkonov a dá sa vykonávať aj strojovo, nás vyjde lacnejšie už pri prvotnej investícii!

Bojím sa prasklín a trhlín
Pri omietaní používame stopercentne kvalitné materiály, s  vysokým percentom prírodnej sadry. Sme školení odborníci, ktorí vedia ako všetky problémy riešiť a predchádzať im. Preto vieme, kde je nutné použiť sieťku, v akom pomere a aké penetračné nátery máme použiť pri danom podklade a samozrejme používame aj betón kontakt.

 

Všetky produkty používame od firmy Knauf.

Prečo hladké steny a nie štuk

 

Hladký povrch sa dá ľahko opraviť tak, aby nebolo po namaľovaní možné zistiť daný zásah do omietky, je bez pórov, tým pádom nesadá naň prach a je vhodný pre alergikov. Ďalej podklad je vhodný na maľovanie pre všetky druhy farieb, pre tapety, alebo benátsky štuk. Pri maľovaní máme zhruba o polovicu nižšiu spotrebu maľovky.

Pri použití so sadrokartónom sa dá dosiahnuť pomocou papierových pások ucelený celok bez trhlín a prasklín. V minulosti naši predkovia používali štukové alebo drsné steny, pretože vtedajšia kvalita stavebných materiálov im nedovoľovala pracovať tak precízne ako dnes, a tým vlastne neboli ani také viditeľné nerovnosti na stene. Dnes sú materiály a technológie o niečo ďalej.

ZÍSKAJTE NAJLEPŠIE SLUŽBY

Kontaktuj nás

Naše najnovšie správy

Pozrite si najnovšie projekty a príspevky

Jedna z našich najväčších akcií v tomto roku Tramin na Vinbargu

Jedna z našich najväčších akcií v tomto roku Tramin na Vinbargu

Jedna z našich najväčších akcií v tomto roku Tramin na Vinbargu

Emergency pre kamaráta sadru vždy opravíš aj také praskliny ak statika nepusti

Emergency pre kamaráta sadru vždy opravíš aj také praskliny ak statika nepusti

Emergency pre kamaráta sadru vždy opravíš aj také praskliny ak statika nepusti

Mirek Meble ďakujeme za spoluprácu Košice pohrali sme sa s rohami a vencami

Mirek Meble ďakujeme za spoluprácu Košice pohrali sme sa s rohami a vencami

Mirek Meble ďakujeme za spoluprácu Košice pohrali sme sa s rohami a vencami