Omietky

Omietky

Dnes môžeme nájsť omietkové zmesi na každý typ muriva a na akýkoľvek účel. Omietkové zmesi zvyčajne používame jednotlivo, ale čoraz častejšie sa stretávame s tzv. omietkovými systémami. Každý výrobok má svoj technický list, ktorý obsahuje potrebné údaje o využití, spotrebe a podrobný postup pri nanášaní omietky. Sortiment je skutočne široký, a tak treba poznať základné typy omietok, skôr než prikročíme k výberu zmesi

Konkurenčné ceny

Individuálny prístup

Skúsenost

0 m2

Vyrobené omietky

0 +

Spokojných zákazníkov

Profesionalita

Náš tím tvoria skúsení odborníci, ktorí majú nielen solídne vzdelanie, ale aj bohaté skúsenosti v oblasti nanášania omietky. Vďaka našim znalostiam a zručnostiam garantujeme vysokú kvalitu každej úlohy.

Trvanlivosť

Naše omietky sú nielen estetické, ale aj odolné voči vonkajším faktorom a plynutiu času. Vďaka použitiu kvalitných materiálov a starostlivému spracovaniu sú naše omietky trvácne a oteruvzdorné, čo zabezpečuje dlhodobú ochranu a jedinečný vzhľad povrchu Trvanlivosť

Dochvíľnosť

Rešpektujeme čas našich klientov a vynakladáme maximálne úsilie, aby boli práce vykonávané podľa dohodnutého harmonogramu. Vďaka precíznemu plánovaniu a efektívnemu fungovaniu nášho tímu vieme zabezpečiť včasné dokončenie každého projektu.

Hruba Jadrova Omietka

Vápennocementová strojová jadrová omietka.Veľkosť zrna 1 mm. Je určená na omietanie všetkých klasických stavebných materiálov. Používa sa tak najmä na vytváranie podkladu pod štukové a ušľachtilé omietky alebo keramické obklady, Bežne sa používa už na novostavbe ale chlavnie počas rekonštrukcie domu, bytu, kancelárie alebo akejkoľvek inej stavby. Navyše je možné ju používať v interiéri aj exteriéri. 

Štuková omietka

Nanáša sa v dvoch vrstvách. Spodná vrstva, ktorá sa nazýva jadro, má hrúbku 15-30 mm a je z hrubej vápenno-cementovej malty. Vrhna štuková vrstva je z jemnej vápennej malty a naťahuje sa v hrúbke 3 až 5 mm drevenými alebo kovovými hladidlami na vyrovnané jadro. 

Sadrova Omietka

Patrí medzi najčastejšie používané omietky v interiéroch. Nanáša sa v jednej súvislej vrstve. Hrúbka nanesenej omietky je neobmedzená, možno ju nanášať opakovane v jednej súvislej vrstve v hrúbke 2,5 cm. Preto je vhodný na rekonštrukciu aj novostavbu. Po omietnutí získame rovnú a hladkú súvislú vrstvu, odolnú proti praskaniu a statickému namáhaniu. V prípade poškodenia sa dá veľmi ľahko opraviť.

Vapennocementova omietka

Vápennocementová omietka so zrnitosťou 1-1,5 mm. Vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Nanáša sa v jednej súvislej vrstve maximálne do 1,5 cm. Odporúča sa hlavne pre novostavby, kúpeľne a pivnice. Omietka je odolná voči poškodeniu, ale vďaka svojej tvrdosti je veľmi náchylná na praskanie a mikrotrhlinky pri zrení (vlasová línia). Ak je poškodená, nedá sa opraviť kvôli zrnitej štruktúre omietky. Pri výbere omietky treba počítať s pomalým schnutím a zrením omietnutých stien.

Sanačná omietka

Okrem použitia na odstraňovanie vlhkosti sa používa aj na sanáciu a opravu vnútorných a vonkajších omietok v oblastiach postihnutých vodou. Obsahuje špeciálne prísady na odparovanie vlhkosti muriva a nesmú sa do nej dávať ďalšie prísady.

Perlitová omietka

Je vhodná na oddelenie vykurovaných miestností od nevykurovaných.

TENKOVRSTVOVÉ sadrove stierky

Oproti tradičným sú tenšie a šetria ľudskú prácu a materiál. Sú estetické, ľahko spracovateľné a farebné. Elegantné, jemné tenkovrstvové sadrové stierky, ktoré sa na sadrovú omietku nanášajú vrstvou 1-2 mm. Zakryje prípadné jemné nedostatky omietky. Vďaka nim dosiahneme najvyššiu kvalitu povrchu Q4.